Kontakty

Hvozd

Albumy

Výber piesní

  • 01 Tu Eblibody 00:06:10
  • 02 Mesto 00:04:05
  • 03 Po kopcoch v županoch 00:03:57
  • 04 Salieri 00:04:11
  • 05 Po parketách 00:03:45
O interpretovi

Dlhoočakávaný debut pod názvom Po kopcoch v županoch vyšiel 7. októbra 2010, pokrstený bude 29. októbra v Bratislave U Óčka. Album nahrali pod taktovkou Tomáša Slobodu na jar tohto roku a nájdete na ňom všetky hity, ktoré poznáte z koncertov.

Trochu histórie:

Niekedy v roku 1998 sestry Chuťkové Ivana a Lucia dostali syntetizátor Casio a začali spolu hrávať. Pod názvom Lady Lazarus vzniklo "demo" s deviatimi skladbami a kapela vystúpila na svojom prvom koncerte 1. 6. 2001 v Malackách. Zakrátko do kapely prišiel basgitarista Martin Zámečník a zoskupenie začína vystupovať pod názvom Hvozd. V tejto zostave existuje 4 roky, vznikli dve demá spievané prevažne v češtine (české básne alebo preklady – Wernisch, Lorca, Lipo, Benn, Artman). V hudbe bol zrejmý vplyv českej alternatívnej scény na čele so Psími vojákmi, s ktorými sa v Bratislave neskôr objavili na jednom pódiu ako predkapela.

Zlom a hudobný prerod nastal v kapele po zmene bubeníka a basgitaristu. Spevu sa ujala Ivana (medzitým vyštudovala animáciu) a spolu s Luciou (študuje hudobnú kompozíciu) začali zároveň písať svoje prvé texty po slovensky. V súčasnosti kapela koncertuje na Slovensku v Čechách a Poľsku.

Náš eshop ukladá súbory cookies za účelom zlepšenia poskytovaných služieb. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Lístky na koncert

  ks