Contacts

Hvozd

Albums Support

Selected songs

  • 01 Salieri 00:04:11
  • 02 To Bruxelles 00:04:48
  • 03 Tu Eblibody 00:06:10
  • 04 Po kopcoch v županoch 00:03:57
  • 05 Horičky 00:04:53
About the artist

Dlhoočakávaný debut pod názvom Po kopcoch v županoch vyšiel 7. októbra 2010, pokrstený bude 29. októbra v Bratislave U Óčka. Album nahrali pod taktovkou Tomáša Slobodu na jar tohto roku a nájdete na ňom všetky hity, ktoré poznáte z koncertov.

Trochu histórie:

Niekedy v roku 1998 sestry Chuťkové Ivana a Lucia dostali syntetizátor Casio a začali spolu hrávať. Pod názvom Lady Lazarus vzniklo "demo" s deviatimi skladbami a kapela vystúpila na svojom prvom koncerte 1. 6. 2001 v Malackách. Zakrátko do kapely prišiel basgitarista Martin Zámečník a zoskupenie začína vystupovať pod názvom Hvozd. V tejto zostave existuje 4 roky, vznikli dve demá spievané prevažne v češtine (české básne alebo preklady – Wernisch, Lorca, Lipo, Benn, Artman). V hudbe bol zrejmý vplyv českej alternatívnej scény na čele so Psími vojákmi, s ktorými sa v Bratislave neskôr objavili na jednom pódiu ako predkapela.

Zlom a hudobný prerod nastal v kapele po zmene bubeníka a basgitaristu. Spevu sa ujala Ivana (medzitým vyštudovala animáciu) a spolu s Luciou (študuje hudobnú kompozíciu) začali zároveň písať svoje prvé texty po slovensky. V súčasnosti kapela koncertuje na Slovensku v Čechách a Poľsku.

Support

Artist donation

Support the artist with a donation of your choice.
More Hide
5 1000 Direct input 30,- € Donate
All donations will be solely used for activities related to artist creative process and his/her album publishing. All donations and their use will be published on www.slnkorecords.sk.
20
dní od spustenia zbierky
1
donations
5

Our e-shop stores cookies to improve and provide effective services. By remaining on our site you agree to their use.

Concert tickets

  ks