Kontakty

Zuzana Homolová

Albumy Video

Výber piesní

  • 01 Vlak 00:02:25
  • 02 Nepýtaj sa ma 00:04:10
  • 03 Pred koscelom 00:00:00
  • 04 Derriere Chez Moi (Za naším domom) 00:04:18
  • 05 Viem ja jeden hájiček 00:04:15
O interpretovi

Zuzana Homolová sa interpretácii ľudových balád venuje desiatky rokov a stala sa synonymom tohto žánru na Slovensku.

Vydala štyri albumy na ktorých sa podieľali aj významní hudobníci (Vladimír Merta, Jiří Stivín, Vlasta Redl). Predposledný, štvrtý album s názvom "Tvojej duši zahynúť nedám" nahrala so svojim stálym koncertným spoluhráčom - multižánrovým huslistom Samom Smetanom, s alternatívnym  gitaristom Danielom Salontayom a ďalšími špičkovými hudobníkmi (Slnko records 2005). Tento titul získal v r. 2006 prestížne ocenenie Aurel  za najlepší album v kategórii Etno a  world music. Stály tandem doplnil  gitarista a hráč na ďalšie strunové nástroje Miloš Železňák a zoskupenie dostalo nový názov TROJKA Z. H.  

Hudobné zoskupenie TROJKA Z. H. teda naďalej pokračuje v predstavovaní interpretácie ľudových balád a piesní netradičným spôsobom, pohybuje sa na pomedzí viacerých žánrov. Jeho členovia kladú dôraz na  koncentrovaný výraz piesní a starých príbehov a ich produkcia vytvára atmosféru výnimočnosti a provokuje k nonverbálnej komunikácii, overenej aj v inojazyčnom prostredí. Stará ľudová balada sa tak stáva mostom cez stáročia, a spája zdanlivo nespojiteľné: objavuje pozabudnuté klenoty ľudovej kultúry a predkladá ich v novom hudobnom svetle.

 


Albumy: Čas odchádza z domu (Opus, 1989), Homolová a Stivín (Opus, 1991), Slovenské balady (Pavian records, 1995 - BMG Ariola 1999), Tvojej duši zahynúť nedám (Slnko, 2005), Ňet vekšeho rozkošu (Slnko 2013)

Videoklipy

Náš eshop ukladá súbory cookies za účelom zlepšenia poskytovaných služieb. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Lístky na koncert

  ks