Marián Slávka: vLáska

Kúpiť CD (€ 11,00) Kúpiť MP3 + PDF booklet (€ 5,00) 21. september 2017, SR 0093, 38:19

Všetky skladby boli a sú príbehmi samotného autora, Mariána.

K týmto príbehom si jeden večer Marián sadol a skomponoval k nim všetky noty a akordy, ktoré si teraz môžete vypočuť. Slová sa písali ľahko a tak Marián dokázal otextovať celý album sám. Keďže sa však k niektorým príbehom potreboval vrátiť z cudzieho oka, na pár viet sa rozhodol vteliť do svojho Suseda. Ako asi všetci viete, niektoré veci sa ľahšie pomenúvavajú z cudzieho pera. Po vtelení sa však Marián Suseda už zbaviť nedokázal a tak sa stal súčasťou aj tohto príbehu.


Po sfinalizovaní konceptov sa stretli pod Povrchom. Dlhodobý a blízky človek im pomohol nasnímať a nahrať všetky nástroje, zvuky a myšlienky, nutné na vytvorenie tohto albumu. Z týchto zvukov Sused vyskladal všetko, čo môžete na nahrávke počuť. Výnimkou sú len 3 fragmenty skladieb, ktoré boli (a sú) závislosťami, s ktorými Marián žije v ľúbeznej harmónii.


Asi 358 kilometrov od tejto lokality sa nahral jediný sólový part na tomto albume. Bolo to v Černošicích, v nádhernom dome na kopci, kde okrem sóla vzniká aj inšpirácia a klavír, ktorý sa stal modlou oboch susedov.

Vydanie albumu bolo podporené z grantovej schémy BSK.

 

Obsah

Video