Contacts

Selected songs

  • 01 Behind (Delusional meaning) 00:04:22
  • 02 Echo 00:03:21
  • 03 Wiser 00:03:27
  • 04 New Ways 00:03:24
  • 05 Like a good boy should 00:02:45
About the artist

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, ktorý vznikol ako sólový projekt a časom sa vyprofiloval do stálej štvorčlennej zostavy.

Za repertoárom stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková. S autorskou produkciou začala v roku 2016 a jej tvorba je konvenciami nezaťaženým prierezom popu, folku a soulu. V energických aj melancholických skladbách, ktoré sú abstraktnými výpoveďami o vnútornom prežívaní, momentoch či ľuďoch, si každý nájde vlastný zážitok. 

Ešte pred vydaním albumu Delusion zaujali Blanch s piesňou Over Hills, ktorá zarezonovala v Demovnici Rádia_FM a Osmičke Rádia_FM. Materiál, ktorý Bianca v tom období tvorila a nahrávala s pomocou hudobníkov ako Filip Hittrich, Ladislav Végh a Ajdži Sabo, vyústil do nominácie v dvoch kategóriách na Radio_Head Awards 2018 a ceny Nadácie Advance Investments. Aktuálne obsadenie Blanch tvorí Bianca Macková – spev a gitara, Dominik Špuler – bicie, Marek Votruba – klávesy a Jakub Kolesár – bassgitara.

Support

Artist donation

Support the artist with a donation of your choice.
More Hide
5 1000 Direct input 30,- € Donate
All donations will be solely used for activities related to artist creative process and his/her album publishing. All donations and their use will be published on www.slnkorecords.sk.

Artist's albums

Our e-shop stores cookies to improve and provide effective services. By remaining on our site you agree to their use.

Concert tickets

  ks