Contacts

Archivny Chlapec

Albums Video Support

Selected songs

  • 01 Keď zaspávaš 00:04:28
  • 02 Spolu 00:03:22
  • 03 Zapadákov 00:03:50
  • 04 Vo svojej koži 00:04:25
  • 05 Poď ku mne 00:04:58
About the artist

“Cítim sa ako malé dieťa, ktoré objavuje svet okolo seba. Som hudbou absolútne fascinovaný a pohltený.”

Archívny Chlapec započal svoju hudobnú kariéru akustickým albumom Zvery, ktorým definoval zatiaľ neprebádané územie slovenského pesničkárstva. Naliehavé texty, tenzná atmosféra a svojský hlasový prejav charakterizovali debut. S druhým albumom metamorfoval do niečoho celkom odlišného.

Album Tranzit je plný zvukov, nových perspektív a znovunadobudnutej chuti experimentovať. Na portáli hudba.sk ho kritici vychválili ako jedného z najlepších slovenských pesničkárov. 

S tretím albumom Zapadákov sa Archívny Chlapec opäť vrátil k akustickej gitare. „Po debute som mal pocit, že úlohou hudobníka je neustále sa posúvať vpred a s touto ideou vznikol nasledujúci album Tranzit. Problém bol, že som nevedel, čo to “vpred” konkrétne znamená. Až s odstupom času som zistil, čo mám rád, v čom som doma, a že netreba vidieť progres len vo viac nástrojoch či zložitejších aranžmánoch. Hudobným napredovaním môže byť aj to, že začneš byť k sebe úprimný a prestaneš sa štylizovať do niečoho, čím nie si,” hovorí Richard Vávra

 

Support

Artist donation

Support the artist with a donation of your choice.
More Hide
5 1000 Direct input 30,- € Donate
All donations will be solely used for activities related to artist creative process and his/her album publishing. All donations and their use will be published on www.slnkorecords.sk.

Videos

Our e-shop stores cookies to improve and provide effective services. By remaining on our site you agree to their use.

Concert tickets

  ks