Slavo Solovic

Slavo Solovic ukončil v roku 1994 štúdium hry na husle na Konzervatóriu v Žiline.

Je známy z Kaščákovej Neuropy, pre ktorú urobil elektroniku na platňu Neuropa, 2000. Okrem toho píše hudbu pre divadlo (napr. predstavenia bratislavského Gunagu: English is easy, 2000. Je dobré vycítiť, 2001, Lara 2002). Na Slnko records mu vyšla hudba z divadelnej hry Disko pigs (získala Dosky za najlepšiu hudbu k divadelnej hre, Divadelná Nitra 2002) - a v decembri 2001 produkoval Šinin sólový album Šinadisk.

V januári 2003 spolupracoval s Viliamom Klimáčkom a divadlom Gunagu na svojej prvej opere Cirrostratus (Pohoda 2004) a s Michalom Kaščákom na hudbe k Šindelkovmu filmu Zostane to medzi nami (Sony music 2003). Za posledné roky komponoval pôvodnú hudbu pre rôzne divadelné súbory a zložil ďalšie 4 opery.. 

Venuje sa tiež hudbe pre televízne filmy a seriály a hrané filmy (Mesto tieňov, Ako som prežil, Kriminálka Anděl, Bratislava film, Ticho, Pôvod sveta atď.). Ako skladateľ divadelnej hudby spolupracuje okrem GuNaGu s ďalšími divadlami na Slovensku a v Česku (napr. HaDivadlo v Brne, Národné divadlo Brno, Divadlo A. Bagara, Divadlo Aréna, Slovenské komorné divadlo, Štúdio L+S). V Slovenskom národnom divadle skomponoval hudbu pre inscenáciu Plantáž v réžii M. Amslera. 

V posledných rokoch  spolupracoval so skupinou Korben Dallas na orchestrálnych verziách ich piesní a so skupinou Longital na ich programe Longital Suita so sláčikovým kvartetom. Má na konte projekt so Sendreiovcami a žilinským Štátnym komorným orchestrom s názvom Sendreiovci La Orchestroha, ktorý mal svoju premiéru na festivale Pohoda. Toto atraktívne spojenie si získalo aj pozornosť slávneho Hansa Zimmera. Tento rok skompúonoval hudbu pre úspešný nový slovenský film - Čiara.

 

Albumy

Video