Contacts

Selected songs

  • 01 Na konci hudby 00:07:39
  • 02 Noví hostia 00:04:57
  • 03 Je dôležité 00:03:34
  • 04 Tvoje vojská 00:05:14
  • 05 Potom 00:03:37
About the artist

Longital je duo, ktoré tvoria už 23 rokov Shina & Dano Salontay.

Ich piesne sú výlučne v slovenčine, osobné texty vytvárajú na hudobnom pozadí nevšedné emócie a príbehy, akoby z vlastného vesmíru. Shinin charizmatický spev, hlboké basové linky hrané slákom a výrazná pódiová prezentácia sú vyvažované Danovou divokou hrou na akustických a elektrických gitarách vo všetkých možných polohách od jemných minimalistických verklíkov, jazzových prvkov až po nespútané zvukové steny, prstami, slákom, slajdom, od čistého zvuku, po úplne spracovaný. Ženský a mužský vokál sa prepletajú, chvíľu znejú spolu, chvíľami každý za seba.

Hudba Longital je plná prekvapení a dynamických zvratov. Autorská dvojica prešla niekoľkými žánrovými obdobiami a po rokoch experimentovania s elektronikou v 2012 Longital odkladajú technológie a prichádzajú s akustickým koncertným programom. Nový zvuk Longital ide na dreň pri zachovaní doterajších kvalít: je energizujúci, priamočiary, tanečný. Nové nástroje ktoré pribudli príchodom Mariána Slávku (2014-2020) a jeho prevedenie, dodávajú koncertom živelnosť a dobroddružný ráz.

V programe Longital Suita k nim pribudlo navyše sláčikové kvarteto v aranžoch Slava Solovica.

V súčasnosti sa vrátili opäť k hraniu vo dvojici s príležitostnými hosťami: Daniel Špiner (2021), Andrej Bako (UK, 2022-23).

 

Support

Artist donation

Support the artist with a donation of your choice.
More Hide
5 1000 Direct input 30,- € Donate
All donations will be solely used for activities related to artist creative process and his/her album publishing. All donations and their use will be published on www.slnkorecords.sk.
1215
days since start
4
donations
180
€ for support of artist

Videos

Our e-shop stores cookies to improve and provide effective services. By remaining on our site you agree to their use.

Concert tickets

 ks  ×   € ( and more)

Name your price

 € ( and more)