Contacts

Selected songs

  • 01 Potom 00:03:37
  • 02 Slová 00:04:33
  • 03 Biele čiary 00:06:26
  • 04 Divoko 00:09:20
  • 05 To čo je 00:04:26
About the artist

Longital je trio, ktoré tvorí Daniel Salontay, Shina a Marián Slávka, bubeník a klavírista, ktorý sa k ním vrátil po rokoch.

Ich piesne sú výlučne v slovenčine, osobné texty vytvárajú na hudobnom pozadí nevšedné emócie a príbehy, akoby z vlastného vesmíru. Shinin charizmatický spev, hlboké basové linky hrané slákom a výrazná pódiová prezentácia sú vyvažované Danovou divokou hrou na akustickej gitare vo všetkých možných polohách od jemných minimalistických verklíkov, jazzových prvkov až po nespútané zvukové steny. Ženský a mužský vokál sa prepletajú, chvíľu znejú spolu, chvíľami každý za seba.

Hudba Longital je plná prekvapení a dynamických zvratov. Autorská dvojica prešla niekoľkými žánrovými obdobiami a po rokoch experimentovania s elektronikou v 2012 Longital odkladajú technológie a prichádzajú s akustickým koncertným programom. Nový zvuk Longital ide na dreň pri zachovaní doterajších kvalít: je energizujúci, priamočiary, tanečný. Nové nástroje ktoré pribudli príchodom Mariána Slávku a jeho prevedenie, dodávajú koncertom živelnosť a dobroddružný ráz.

Videos

Our e-shop stores cookies to improve and provide effective services. By remaining on our site you agree to their use.

Concert tickets

  ks