Aktuálne (archív 2008)

Obchody kde nájdete naše CD

19. december 2008

Ak ste si nestihli pred Vianocami objednať CD cez našu stránku, môžete ešte zájsť do obchodu, tu je zoznam, kde naše CD nájdete naisto. (Sú ešte ďalšie obchody, ktoré si objednávajú z distribúcie, ale tam môže byť ponuka náhodná a obmedzená.)

Bratislava: Artforum // Dr. Horák // Ex Libris, Dom fotografie // Hummelov dom // Next Apache

Banská Štiavnica: Trotuart

Košice: Artforum // Compact Studio // Music center

Banská Bystrica: Artforum

Prešov: Kníhkupectvo Christiania

Bardejov: Kníhkupectvio Radosť

Trenčín: CD Aquarius

Trnava: CD Aquarius // Artforum

Nitra: Kníhkupectvo Pod vŕškom

Poprad: Kníhkupectvo Christiania

Žilina: Artforum

Praha: Polí pět, Dittrichova 13 // Starcastic, Jindřišská 5, Unijazz

Dodanie dobierok a ostatných objednávok

13. december 2008

Všetky objednávky, ktoré nám pred Vianocami prídu vybavujeme obratom, t.z., že dobierka by Vám mala prísť do dvoch dní, ostatné objednávky platené kartami a prevodom posielame ihneď po zaplatení, takisto by to nemalo trvať viac ako 2 dni. Náš účet je v Tatrabanke, ak platíte prevodom z inej banky a chcete si ušetriť pár dní, kým sa peniaze objavia u nás na účte, dajte nám vedieť, že ste zaplatili na adresu cd@slnkorecords.sk.

Všetky otázky a prípadné špeciálne doručenia pred Vianocami konzultujte na adrese cd@slnkorecords.sk. 

Pohoda festival 2009 - lístky v predaji

9. december 2008

Na našej stránke v oddelení koncerty nájdete v predaji lístky na Pohoda festival 2009, ktorý sa bude konať tradične v Trenčíne na letisku 17. - 18. 7. 09. Lístok-permanentka na obidva dni stojí 1174 Sk, od 13. 12. sa jeho cena mení na 1355 Sk. Ceny sú rovnaké ako u všetkých akreditovaných predajcov. Lístok Vám bude zaslaný priamo z Agentúry Pohoda v Bratislave.

Novinky v digitale (MP3 obchod)

5. november 2008

Do MP3 obchodu pribudol ďalší titul, je ním prvý album Soni Horňákovej z roku 1993, na ktorom nájdete jej nájznamejšiu pesničku, ktorú dodnes rádiá hrajú: Biely pavúk. Booklet v pdf je scan pôvodného obalu, ospravedlňte jeho zníženú kvalitu.

Ďalším titulom bude remixový album českej skupiny Miou Miou, ktorý vyjde 25. 11. na Slnko digital v MP3 a na Piper records na CD.

"Album navazuje především na vydání debutové desky Miou Miou La La Grande Finale v Japonsku (Rallye Label) a USA (Minty Fresh) a obsahuje 14 netanečních remixu skladeb kapely od renomovaných elektronických projektu a producentu. Na jednotlivých mixech se podíleli napr. kmenový zástupce labelu Morr Music b. fleischmann, kanadský hudebník Montag, spolupracovník M83 a Final Fantasy, proslulá japonská cutepopová dvojice Lullatone, producent FilFla, známý predevsím prostrednictvím svých dalsích altereg Fonica a Minamo, portorictí Balún nebo aus, zakladatel kultovního labelu Flau. Domácí scénu na albu zastupují eklektictí WWW, bratislavstí aviatici Longital a nový projekt Tomáse Knoflícka a Járy Tarnovského z MiouMiou nazvaný Gurun Gurun."

Lístky na koncerty

21. október 2008

V predaji na stránke máme v tejto chvíli lístky na tri koncerty:

27.10. Longital, krst albumu Gloria v paláci Akropolis, Praha - 160 Sk

6. 11. Tu v dome, krst albumu Neskorý zber, A4 Bratislava - 100 Sk

22. 11. Noisecut, krst albumu BLIIIZKO, Randal Bratislava - 120 Sk

V zozname koncertov na našej stránke sú vyznačené tie, na ktoré sa dá kúpiť lístok - pod dátumom a názvom koncertu je farebný link: Kúpiť vstupenku (cena v Sk).

Proces je rovnaký ako pri objednávaní CD alebo MP3 (platby platobnou alebo kreditnou kartou a prevodom -- pre ČR odporúčame len platby kartami).

Mailom dostanete oznam o zakúpenom lístku, s ktorým prídete priamo na koncert, tam sa ohlásite pri vstupe vašim menom. Na krstoch navyše dostanete zľavu na nové CD.

Zľavy na albumy Dlhé diely / Longital

20. október 2008

Pri príležitosti vydania albumu Longital: Gloria sme pre Vás pripravili zľavy na staršie albumy dua Longital / Dlhé diely. Sú to:

Šina: In Virgo
Daniel Salontay: Tu
Dlhé diely: Svetadiely
Longital: Výprava.

Do vypredania zásob ( a nie sú veľké:-) bude cena 200 Sk aj s poštovným. Po dopredaní zásob sa albumy presunú už len do MP3 obchodu. Nezabudnite, že sa blížia Vianoce!

Krst albumu Tu v dome: Neskorý zber

16. október 2008

Krst nového albumu Tu v dome pod názvom Neskorý zber prebehne 6. 11. o 20:00 v A4 v Bratislave na námestí SNP. Skupina si pozvala veľa hostí, takže program bude naozaj bohatý, okrem toho, že všetci spolu zahrajú pesničky z nového albumu, každý hosť zahrá aj niečo zo svojho repertoáru. CD vychádza obalené v digipacku, autorom grafického návrhu je sám Shooty a Mária Rojko.

Krstní hostia: Shina & Longital, Modré hory, Marián Jaslovský, Miro Lago, Ďuro Hamar, Agnes Lovecká (Živé kvety) a ďalší

Lístky za predpredajovú cenu 100 Sk si môžete kúpiť na našej stránke v oddelení KONCERTY. Na mieste budú stáť 150 Sk.

Album bude k dispozícii v MP3 od 27.10. 08, CD bude hotové okolo 5. 11. 08.

Longital: Gloria

5. október 2008

Album si budete môcť objednať od 7. októbra, kedy zároveň spustíme aj predaj v MP3. Samotné CD začneme zasielať okolo 12. 10.

Krst albumu Gloria bude 15. októbra v Bratislave v Klube za Zrkadlom. Vystúpia Longital a VJ Kufrík Brothers so živými obrázkami a ako hosť Sany (Sanyland).

Lístky si môžete kúpiť na tejto stránke v sekcii KONCERTY za predpredajovú cenu 160 Sk a k tomu získavate zľavu 50 Sk na nové CD priamo na koncerte.

Lístky sú zároveň v predpredaji napr. v predajni Dr. Horák alebo v sieti Ticket portal. Na mieste budú lístky stáť 200 Sk, album 250 Sk.

Rozhovor na Alternativa Tv:
http://www.alternativatv.cz/magazin/priloha/1398/2298 

Ďalšie novinky na CD a MP3

24. september 2008

Rýchlo sa nám blíži aj termín vydania ďalších dvoch noviniek: Živé kvety: 12+1 a Noisecut: BLIIIZKO, ktoré obidve budú k dispozícii na CD okolo 1. 10. Objednávky je možné posielať už od dnes. Obidva albumy si už taktiež môžete kúpiť v MP3 s bookletom.

Noisecut – po druhýkrát na značke Slnko Records!

24. september 2008

Bratislavská štvorčlenná elektropopová kapela Noisecut sa po 3 rokoch hlási s novým albumom BLIIIZKO.

Hudobné nápady pomaly dozrievali v Lososovom počítači, kapela z nich   selektovala a vyberala, speváčka Bet-Maj Sepja sa položila do textov a spevov. Výsledkom bolo 13 pestrých piesní v surovom stave, z toho jedna inštrumentálka. Štyri z nich kapela hrávala na koncertoch, stále však neprichádzala spokojnosť s finálnym zvukom na nahrávkach. Losos v máji 2008 oslovuje známeho mladého českého muzikanta a producenta Ecsona Waldesa - Jiřího Pašku (spolupracoval napr. s Tata bojs, Ohm Square, Monkey Bussiness, Bullerbyne, Soil) či by sa pokúsil skladby na album učesať. Začala hustá letná spolupráca v Ecsonovom pražskom štúdiu Biotech, výsledkom ktorej je farebný, pocitový a dospelý album BLIIIZKO. Producentský zásah je výrazný – drummachines, synthesizers, sound FX, nahrávanie, mix a mastering zabezpečil Ecson na vysokej muzikantskej a technickej úrovni.

Album BLIIIZKO CD vychádza 1.októbra na CD, vo formáte mp3 sa už dnes dá kúpiť na tejto stránke Album bude podporený koncertami v 12-tich slovenských mestách.

Krst prebehne v bratislavskom Randale 22. novembra – sobotný žúr obohatia Nové Mapy, Ear Drum Kru a VJská skupina Document & Setting, roly krstného otca sa zhostí pán producent osobne.

Hľadajte limetkovozelené plagáty s nápisom NOISECUT BLIIIZKO TOUR_FM.

 

Longital nahráva nový album

15. september 2008

Longital v týchto dňoch finišuje nahrávanie nového albumu. Následovník albumu “Výprava“ dostal názov “Gloria“,  na CD a mp3 vyjde 15. októbra.

Niekoľko nových pesničiek a zvukov z kuchyne a terasy Longitalu Shina a Dano Salontay nahrali v júni v prenajatom byte v provensálskom Arles, kde si rozložili štúdio, a po večeroch rozjímali, ako preniesť  do hudby kúzlo uliček a kaviarní, vôňu a chuť kávy, vína a skvelého jedla. Na Slovensku ste ich v lete mohli vidieť iba na festivaloch Pohoda, Slovenské alternatívne leto a Lodenica.

Krst nového albumu bude 15. októbra v Bratislave, 17. októbra v Strasbourgu, a 27. októbra v Prahe v paláci Akropolis. Počas októbra a novembra budú Longital na turné na Slovensku, Morave a v Čechách, rok ukončia koncertovaním v Poľsku.

“Gloria“ bude albumom piesní o mlynoch, ktoré melú vietor na energiu, ktorá sa mení na lásku prúdiacu medzi ľudmi, o ľudoch, ktorých životy sa zlievajú ako rieky a vlievajú sa do mora, o hviezdach, ktoré v noci padajú do komínov a plnia naše priania. “Gloria“ je novou dávkou energie, farieb, obrazov a zvukov, ktoré upokoja dušu a rozhýbu telo.

 

Sanyland - krst CD

14. september 2008

26. augusta vyšiel dlhoočakávaný Sanyho album pod názvom Sanyland: Trochu korenia.

Krst albumu bude 24. 9. v Kafe Scherz v Bratislave na Palisádoch, vstup voľný. Hrať bude kmeňová zostava, ktorá aj album nahrávala: Sany, Andrej Hruška, Ajdži Sabo, Maťko Zajko, Habbiel, Ivan Polák a hostia. Krstiť bude bratislavský muzikant a publicista Marián Jaslovský. Album vychádza na CD v digipacku a v MP3 s bookletom.

17. 9. o 17.30h bude Sany hosťom Soni Horňákovej v relácii Folkfoorum na Sro.

Kúpte si lístky na koncerty

31. august 2008

Ďalšou novinkou na Slnku je, že si môžete cez náš obchod kúpiť dopredu lístky na vybrané koncerty za predpredajové ceny, väčšinou pôjde o bratislavské krsty CD. V zozname koncertov na našej stránke sú vyznačené tie, na ktoré sa dá kúpiť lístok - pod dátumom a názvom koncertu je farebný link: Kúpiť vstupenku (cena v Sk).

Proces je rovnaký ako pri objednávaní CD alebo MP3 (platby platobnou alebo kreditnou kartou a prevodom -- pre ČR odporúčame len platby kartami).

Mailom dostanete oznam o zakúpenom lístku, s ktorým prídete priamo na koncert, tam sa ohlásite pri vstupe vašim menom. Na krstoch navyše dostanete zľavu na nové CD.

Nové albumy

16. august 2008

Tento rok pre Vás chystáme ešte 5 noviniek , ktoré sa objavia v priebehu dvoch mesiacov, sú to:

Sanyland: Trochu korenia (august, krst albumu 24. 9. v Kafe Scherz)

Tu v dome: Neskorý zber (október)

Živé kvety: 12+1 (september, krst albumu 2. a 3. 10. v Randali)

Noisecut: Bliiizko (október, krst albumu 22. 11. v Randali)

Longital: Gloria (15. október, krst albumu ten istý deň v Klube za Zrkadlom)

Ak všetko dobre pôjde, tak pred Vianocami by malo objaviť aj koncertné DVD Živých kvetov, ktorého balenie bude obsahovať knižku textov a koncertných fotografií a záznam koncertu na CD.

ŽIVÉ KVETY nahrávajú koncertné DVD 13. júna v klube Za zrkadlom

27. máj 2008

Pre Živé kvety bude jún kľúčový mesiac – skupina počas šiesteho mesiaca nahráva svoj šiesty štúdiový album, a 13. júna v klube Za zrkadlom natočia aj živé DVD. Štúdiový album a koncertné DVD vydávame na jeseň. Nahrávanie DVD bude zároveň posledným bratislavským koncertom skupiny pred jesenným krstom nového albumu. „Tri akordy a pravda, takto pomenovala svoje zbrane Patti Smith. Živé kvety za posledné roky vyrástli v poetickú jednotku podobne pádnych princípov. Kľúčovým pôvabom skupiny je paradox – jedným pólom je osobná náklonnosť k poézií a obyčajnému bigbítu, druhým nutkanie vykričať to, čo dnes na Slovensku znie až priveľmi ticho.“ napísal o minuloročnom albume „Bez konca“ český kritický týždenník Respekt. Do repertoáru Živých kvetov medzitým pribudli pesničky aj z pripravovaného albumu, nahrávanie živáku bude samostatným, vyše dvojhodinovým koncertom skupiny.

Koncert s nahrávaním DVD sa uskutoční v piatok 13. júna o 19:00 v klube Za zrkadlom v DK Zrkadlový háj na Rovniankovej 3, predpredaj lístkov za špeciálnu cenu 100 Sk sa už začal v sieti Ticketportal a v predajniach Dr. Horák a Artforum. Kôli nahrávaniu živého koncertu je počet vstupeniek limitovaný – ak sa chcete pred letom nabiť energiou, bigbítom a poéziou, neváhajte.

MODRÉ HORY vydávajú album aj EP

21. apríl 2008

Ich komické tváre sú akoby z iných častí vesmíru, rovnako rozdielny je aj ich temperament, hlas a prejav, pochádzajú z iných miest a sfér. Napriek tomu už vlani v lete po prvom spoločnom treku vedeli, že zakrátko fanúšikom prinesú zhluk výpovedí z tej temnejšej, ťažšie uchopiteľnej, ale zas ľahko sebaľútostivej a trochu nekonformnej stránky reality. Toto obdobie je už zrejme za nimi a čakajú na nich nové dobrodružstvá v tomto zvláštnom vesmíre, ale kondenzát svojich vnútorných aj vonkajších sračiek a šlendriánskych, až cynických reflexií, ktoré sú zabalené v akoby umeleckom prevedení, tu zanechali. Reč je o projekte Modré hory Lyrika a Beneho. Vďaka vydavateľstvu Slnko Records sa zhmotnil v podobe albumu so 14-timi trekmi, kde je intro, outro a jedna inštrumentálna vec spolu s 11-timi, doteraz nikým na nahrávke nepočutými, ukecanými skladbami s pestrými, kvalitnými bítmi. Projekt vďaka starostlivému výberu z množstva nahraného materiálu nechtiac nabral podobu, ako keby bol konceptuálny, ale pravdu nepozná nikto. Lyrik a Bene ponúkajú vlastné zhluky predstáv, ktoré ľudí držia na hladine oceánu. Je noc, je ráno a niečo medzi tým a vlny emócií neustále klesajú a stúpajú. Tak je to s každým, kto mal tú skúsenosť, že sa narodil. Lyrik a Bene nie sú v projekte sami. K Modrým horám sa pridal v prvom rade bláznivý človek Marián Jaslovský, ktorý sa postaral o živé nástroje a mix, v ďalšom prvom rade sú to bláznivý producenti: Peko, Karaoke Tundra, Moe, Foolk, Beyuz a Billy Hollywood. Z vizuálno-umeleckých kruhov priplával aj bláznivý výtvarník Ivan Herényi a do linolea vyryl grafiku, z ktorej je vytvorený obal albumu Modrých hôr. Grafika originál sa bude dať aj kúpiť za veľmi dobrú, priateľskú cenu. Album oficiálne vychádza 21.4. a krst albumu bude v klube Hlava XXII v Bratislave, 25.4 v piatok. Okrem albumu Modré hory posúvajú aj, no homo!, EP s názvom „Posledný román pre mužov“, ktoré vychádza v digitálnej podobe (teda vo formáte MP3 EP) na Slnko digital. Ide o skladby, ktoré najviac zarezonovali medzi fanúšikmi a ktoré rotovalo aj rádio FM: Apartmán 24/7 a Medzi letom a zimou. Objaví sa tam aj klipová verzia tracku Hotel 365. Ako bonus je priložená takmer zabudnutá vec zo zaprášeného foldra s názvom Vampi. Skladby ktoré už fanúšikovia poznajú sú nanovo premixované a hodené do frcu. Dámy a páni, vďaka za podporu, užite si to.

Longital meets Volapuk

4. apríl 2008

Nenechajte si ujsť neobvyklý dvojkoncert:

LONGITAL meets VOLAPUK Longital spolu s vizuálmi od VJ Kufrík Brothers na veľkom plátne ----------------------------------------------- pondelok 7. 4. 2008 o 19:00 Klub za zrkadlom, Bratislava v spolupráci s Francúzskym inštitútom v Bratislave

VOLAPUK je virtuózna francúzska skupina, na čele s japonskou huslistkou a speváčkou Takumi Fukushima. Volapük síce vznikli na jazzovom festivale v Grenoble, ale definovať ich hudbu výrazom jazz by bolo nepresné. Špecializujú na svojský fusion jazzu, cirkusovej hudby, cigánskych tancov, world music, francúzskeho šansónu a hudby, ktorá by sa hodila k nemému filmu o klaunoch-zabijákoch. Chytľavé pesničky v nevšednom, progresívnom hudobnom prostredí hrá skupina s povestným francúzskym šarmom a strhujúcou energiou. Vypočujte si na: www.myspace.com/longitalmeetsvolapuk

----- Vstupenky v predpredaji 200Sk v predajniach Dr. Horák, Artforum a Divyd – Hummelov dom 250 Sk na mieste v deň koncertu Rezervácie: elek@slnkorecords.sk

MODRÉ HORY Zelený štvrtok tour

18. marec 2008

Modré hory, teda Bene, Lyrik a Marian Jaslovský odštartujú svoju prvú koncertnú šnúru vo štvrtok 20.marca v trnavskom Artklube. “Zelený štvrtok tour” bude trvať cez dva víkendy – v sobotu 22.marca nasleduje spoločný koncert s Dharma Inc. v Starej Turej, v nedeľu 23.marca hrajú Modré hory v Prievidzi, kde hosťuje AD. Budúci víkend “Zelený štvrtok tour” pokračuje spoločným koncertom zo skupinou Foolk v piatok 28.marca v Martine a na záver Modré hory v sobotu 29.marca zavítajú do Nových Zámkov.

Modré Hory je spoločný projekt mladých slovenských básnikov, rapperov, producentov, a hudobníkov. Vznikol v júni 2007, keď sa Lyrik (JSS, Sampler) a Bene (Peťo Tázok) na náhodnom stretnutí zhodli v myšlienke urobiť nahrávky, ktoré v tajných snoch vždy túžili vytvoriť. Básne a texty vznikli rýchlo a spontánne - roky zrejúca tvorivá energia za krátke dva mesiace pomohla na svet takmer dvadsiatim pesničkám. Hudbu k textom dodali producenti a skupiny: Karaoke Tundra, Beyuz, Peko, Billy Hollywood, Moe a Foolk. Čestným predsedom združenia je hudobník Marian Jaslovský, ktorý hrá na dychové nástroje a stará sa aj o finálny mix skladieb.

Modré hory vydávajú na konci apríla svoj debutový album na Slnko records. Predskokanom albumu je “Dobré slohy” mixtape, ktorý je zadarmo k dispozícií na stránke www.artattack.sk/ajlavmjuzik/.

Slnko records party a J. B. Kladivo koncert

26. február 2008

Už tento štvrtok 28. 2. 08 v Soniclabe v Bratislave, Obchodná 2 - mimoriadna príležitosť stretnúť zaujimavých ľudí:-) ::: SLNKO RECORDS birthday party -- 7 rokov za nami, tie najlepšie pred nami -- muzikanti, umelci, priaznivci, fanúšikovia, novinári a ... ::: welcome drink ::: J. B. KLADIVO live - vocal, piano uvedenie nového albumu Rozhľadňa ::: DJ's ANTI & PEAL -------- Začiatok: 20:00 H Vstupné: 150,00 Sk Rezervácie: soniclabbratislava@gmail.com www.myspace.com/soniclivebratislava

Ján Boleslav Kladivo: Rozhľadňa

30. január 2008

Tak je to tu - nový Kladivov pesničkový album je na svete, tu sú podrobnosti:

1. február môžete si ho stiahnuť v našom Slnkodigital.sk MP3 obchode za 150 Sk, takisto vám ponúkame na stiahnutie jeho dva staršie albumy Nahá (1995) a Sovy v tme tancujú (1999), čo znamená, že spolu s albumom Celý život na tigrovi (2002), tu máme komplet pesničkového Kladiva

8. február oficiálny dátum vydania CD v digipacku - objednávať môžete už teraz - cena 300 Sk aj s poštovným

28. február uvedenie albumu + J. B. Kladivo naživo v Soniclabe, na Obchodnej 2 v Bratislave, podrobnosti o lístkoch neskôr

Úspešný nový rok a nech Vám v tom hudba pomáha!

7. január 2008

Prvým albumom, ktorý tento rok na Slnku vyjde bude dlhoočakávaný pesničkový album Jána Boleslava Kladiva: Rozhľadňa, niektoré pesničky z neho ste mohli počuť naživo na minuloročnej Pohode.

Rozhľadňa sa onedlho objaví na Slnkodigital.sk - čo je náš MP3 shop, pre tých, ktorí už netúžia mať doma CD, môžu si ho stiahnuť. Stiahnutie hociktorého celého albumu stojí 150 Sk/Kč. Počas roka tam bude pribúdať hudba nielen Slnko umelcov, ale aj mnohých ďalších, staršie albumy, ktoré sú už vypredané, alebo rarity, ktoré nikdy nevyšli.

Ďalší album vyjde v marcii a bude to Slide & Udu: Ľahkým krokom. V apríli - Modré hory.