Aktuálne (archív 2006)

Krst albumu Longital: Výprava / Voyage

31. október 2006

28. novembra 2006 pokrstíme novú platňu Longital: Výprava v Štúdiu 12 na Jakubovom námestí v Bratislave. Krstiť bude Karel Heřman z Čankišou, ktorý s nami platňu aj nahrával, aj si svoje party na koncerte zaspieva. O pohyblivé obrázky sa opäť postarajú VJ Kufrík brothers. Vstupné je 199 Sk a je v ňom aj malé občerstvenie a zľava na všetky CD Slnko rec. na mieste koncertu. Ak ste si ešte nekúpili platňu, môžete si ju teraz objednať spolu s lístkami: CD Výprava + 2 lístky na krst za 660 Sk (platba Tatrapay, prevodom - pošleme doporučene) alebo 690 Sk (na dobierku). Ponuka platí do 21.11. V predaji je iba 100 lístkov. Píšte na sina@slnkorecords.sk. Ostatní záujemcovia si budú môcť lístky kúpiť v predajni Dr. Horák v Bratislave.

Krst CD Kolowrat: Vrany sa vracajú

26. september 2006

Kolowrat môžete najbližšie vidieť už s novým albumom - 29. septembra v Bernarde v Košiciach, 11. októbra v na Akademickom Prešove spolu s Longitalom a konečne 11. novembra v Bratislave v Subclube na koncerte spolu so Živými kvetmi a Vandalmi.

Nové CD na Slnku - KOLOWRAT: Vrany sa vracajú

19. september 2006

Začiatkom septembra vyšiel v poradí 18 titul na značke Slnko records - Kolowrat: Vrany sa vracajú. Košickej kapele, ktorá vznikla v roku 1999 sa po štyroch demo nahrávkach podarilo nahrať 12 krásnych piesní, ktoré nemohli skončiť ináč. Kapelu ste mohli vidieť na spoločných koncertoch so Živými kvetmi. Vypočujte si na našej stránke ukážky a pozrite si www.kolowrat.sk. CD je v katalógu, môžete si ho objednať.

Longital - Dlhé diely nahrali nový album pod názvom Výprava/Voyage

19. september 2006

Longital v týchto dňoch dokončili nový album, ktorý bude obsahovať 7 nových piesní. Okrem Dana a Shiny na ich obľúbených nástrojoch na ňom nájdete nádherný hlas Karla Heřmana z Čankišou, Melkina a Anyu z Moskvy, Ajdžiho Saba na udu drum a Xi-di-nima samozrejme, ktorý tentokrát ponahrával írske more, zvuky v kuchyni, cvčky v záhrade, mníchov na Bali a rušnú ulicu. Obal navrhol náš priateľ Pio z Krakowa, ktorého grafika Wyprawa bola zároveň inšpiráciou pre názov albumu a jeho titulnú pieseň. Onedlho nájdete na stránke nejaké ukážky a ďalšie informácie. Krst albumu bude 17. októbra v Prahe v Lucerna music bare. Bratislavský krst sa pripravuje, hľadáme dobré miesto. Album si môžete objednať už teraz, pošleme vám ho po 17. októbri.

Slnko party v Banskej Štiavnici a Slnko fest v Poprade

13. august 2006

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli zorganizovať dva krásne večery: vo štvrtok 10. 8. zahrali na nádvorí štiavnického Libressa Živé kvety, Soňa Horňáková, Slide&udu a Longital - vďaka patrí filmovému festivalu 4 živly a Silvii Klasovej osobitne, pánovi Doletinovi z Libressa, Erikovi Pišovi a spol. za zvuk. V piatok 11. 8. večer na námestí v Poprade v tej istej zostave pod modrým nebom, ďakujeme pánu Bohu za počasie:-), popradskému kultúrnemu centru za pozvanie a osobitne Paťovi Strážayovi z kníhkupectva Christiania za starostlivosť o nás a našu hudbu. V jeho kníhkupectve nájdete odteraz kompletný sortiment Slnko records. Zároveň pozdravujeme všetkých našich priaznivcov aj náhodných poslucháčov, ktorých sme počas týchto večerov stretli!

Dva Aurely 2005 pre Slnko

8. marec 2006

S potešením vám oznamujem, že dva albumy zo Slnko records získali Aurela 2005 v žánrových cenách: Folk / country: Soňa Horňáková: Pozdrav z Teonatu World / etno: Zuzana Homolová: Tvojej duši zahynúť nedám

Nová stránka

8. marec 2006

Naša stránka prešla v posledných dňoch, ako ste si iste všimli, zásadnými zmenami. Zmenil sa dizajn, objednávanie CD, prezentácia našich interpretov a ich albumov. Na prvej stránke nájdete vždy najaktuálnejšie albumy, prípadne iné počiny našich interpretov. Pri jednotlivých albumoch si môžete vypočuť ukážky alebo celé skladby (MP3), v sekcii MP3, video nájdete len celé MP3. V sekcii Koncerty odteraz uvádzame aktualizované koncerty všetkých našich interpretov. Pripravujeme anglickú verziu stránky a MP3 obchod. O niekoľko týždňov spojazdníme aj možnosť platiť za objednané CD platobnou kartou. Stále si môžete objednávať na dobierku ako doteraz, prípadne prevodom na účet. Želám vám veľa radosti pri počúvaní našej hudby.

Album Zuzany Homolovej vychválený na Worldmusiccentral.org

24. február 2006

Presťížny internetový portál zameraný na worlmusic ocenil novinku Zuzany Homolovej! "...a charismatic voice" / "... refreshing amalgamation of traditional Slovak folk with modern-day sounds. The contemporary elements include trance-like passages. " / "Zuzana Homolová is a welcome addition to the world music community and hopefully the Slnko label will keep releasing outstanding albums such as this."

Kliki klik na kompletnú recenziu: http://www.worldmusiccentral.org/article.php/20060215193429760

Matt Black z Coldcut /Ninja Tune ocenil remix z Dlhých dielov

24. február 2006

V súťaži remixov skladby Everything is under Control od britskej dvojice Coldcut/Ninja Tune sa medzi prvými destiatimi umiestnil remix Dana Salontaya, člena skupiny Dlhé diely/Longital. Tu je ten slávny remix :) http://www.slnkorecords.sk/mp3/yatnolas_ETUC_remix.mp3

James Harries v Bratislave (séria Songrise v F7)

7. február 2006

Songrise je séria koncertov v rámci ktorej Slnkorecords uvedie va komornej scéne divadla F7 výnimočné vystúpenia hudobníkov, ktorí nás na našich hudobných a životných cestách mimoriadne zaujali. Budú to ľudia, ktorých piesne povznášajú, preto ten názov Songrise. Tým prvým bude angličan James Harries, ktorý nám doslova vyrazil dych keď v šatni vo Valašskom Meziříčí po vymenení strún na gitare Taylor zahral a zaspieval pieseň Blue Moon od Billie Holliday - nádhernú a zároveň zmenenú na nepoznanie. Koncertuje po celej Európe, hovorí plynule česky a hlavne: robí nádhernú hudbu, fantasticky spieva a hrá na akustickú gitaru. Treba vidieť! Dano a Šina

DLHÉ DIELY = LONGITAL

7. február 2006

Kopec nad Dunajom na ktorom žije a tvorí kapela Dlhé diely sa pred sto rokmi volal Longital. Ak teda uvidíte že niekde hrá Longital/Dlhé diely, môžete byť kľudní - sú to Vaši známi: Šina + Dano Salontay + Xi Di Nim, hľadači na ceste piesní.

***

Remix Coldcut

8. január 2006

Dano pod pseudonymom Yatnolas (citaj odzadu) remixoval novinku Everything is Under Control od britskej dvojice Coldcut (Ninja Tune).

MP3 Coldcut: Everything is Under Control (Yatnolas remix) ›

Dlhé diely/Longital naživo v divadelnej hre

7. január 2006

Dlhé Diely/Longital budú naživo účinkovať v hre "Osamelá" bratislavského divadla Gunagu. Autor Vilo Klimáček- réžia Karol Vosátko - hlavné úlohy : Osamelá/Slávka Halčáková, Vytetovaný morský koník/Daniel Heriban, Chladnička/Vilo Klimáček, Skriňa/Ivan Macho, Laptop/Eva Šušková. Tri úplne nové piesne, množstvo živej scénickej hudby, kostýmy. Skúšky bežia v plnom prúde, premiéry už o pár dní : 14. - 16. januára, podrobnosti na našom webe v oddelení "koncerty", prípadne na www.gunagu.sk