Aktuálne (archív 2005)

Slnkorecords pripravuje album balad Zuzany Homolovej

15. september 2005

Koncom augusta sa nahraval v Trnave novy album Zuzany Homolovej, ktory vyjde v zime. Stare slovenske balady v unikatnych aranzmanoch, na ktorych sa podielali sa podielali muzikanti : Marian Varga, Samo Smetana, Ajdzi Sabo, Matko Zajko, Oskar Rozsa, Edy Portella, Rasto Andris ... a Dano Salontay, ktory okrem nahravania gitar aranzoval a produkoval vacsinu skladieb.

Dlhé diely strávili leto na zámkoch

1. september 2005

Leto 2005 sme mali aristokratické. Takmer celý júl a zčiatok augusta sme komponovali a hrali scénickú hudbu pre projekt Kratochvílení divadla Continuo na zámku Kratochvíle. Stadiaľ sme si odskočili na zámok v Telči a zahrali koncert spolu s írom Glenom Hansardom (Dano si zajamoval pocas koncertu so zvonmi z hradnej veze). No a v Auguste sme leteli do Anglicka, na Eastnor Castle - hrat na Big Chill Festival, co bol zatial asi najmalebnejsi a najpohodovejsi festival na akom sme kedy vystupovali. Este sme stihli zahrat jeden koncert v Londýnskom klube Spitz.

Dlhé diely na The Big Chill Festivale v UK

22. jún 2005

Dostali sme pozvanie na najprestiznejsi svetovy festival zamerany na down tempo (pomalu hudbu?) a elektroniku. Na festivale, ktory sa kona v blizkosti zamku Eastnor, vystupime s najvacou pravdepodobnostou 6.8. a o dva dni neskor (8.8.) aj v Londynskom Klube Spitz. Drzte nam palce a pozrite si predbezne info o festivale na www.bigchill.net/events.html (este tam nie sme uvedeni). Dano a Sina

Nový album Sone Horňákovej na Slnku

20. jún 2005

Soňa Horňáková natočila svoj nový album POZDRAV Z TEONATU spolu s trojicou SLIDE & UDU (Ajdži Sabo, Martin Zajko a Martin Gašpar). MP3 a informácie o Soniných koncertoch hľadajte na http://www.sonahornakova.sk. Album si už teraz môžete objednať na adrese sina@slnkorecords.sk, jeho cena je 300 sk.

Krst albumu je 23. júna 2005 o 20:00 v Divadle Stoka v Bratislave.

A tu je malá návnada: "Sonin Pozdrav z Teonatu je plný nehy a krehkosti, vycibrené a miestami minimalistické texty vyjadrujú pocity nazbierané na Zemi a prenesené na imaginárnu planétu, ktorú má v duši každý z nás. Trojica prizvaných muzikantov sa k odkazu nielen pridáva, ale ho i posúva do nových emocionálnych dimenzií. Nesmierna súhra všetkých zúčastnených znie na tomto albume od začiatku až do poslednej sekundy." Matej Lauko

Dlhé diely sa vrátili z Londýna a Írska

27. apríl 2005

Práve sme sa úplne nadšení vrátili zo šnúry v Lonýne (2 koncerty) a v Írsku (3 koncerty).

Londýn : je ako veľká hračka pre deti. Pishter (www.pishter.com) a jeho kamaráti sa o nás pekne postarali, za čo im veľmi veľmi ďakujeme. Peťo z Luton university so svojou bandou filmárov nás povodil po malebnom Camden town a všetko točil, takže sa môžeme tešiť na dokument.

Írsko : vonia ako ranná záhrada a žijú v ňom ľudia so širokým srdcom. Thank you Jens for arranging the gigs, wonderful cooking and and cottage accommodation.

Recenzia koncertu Dlhých dielov v Corku, Írsko

27. apríl 2005

Na exilovej stránke Slovákov v Írsku, kliknite na nadpis

rozhovor s Danom Salontayom

4. marec 2005

na stránkach hudobného servera Muziker, o gitarách, cestovaní, hraní na koncertoch, programovaní elektroniky, technickom vybavení.... Pohľ ad do zákulisia Dlhych dielov, zaujímavý hlavne pre muzikantov. Celkom pekné fotky od autora rozhovoru Martina Chrobáka (farebné) a Ctibora Bachratého (ČB - Dano pri vystúpení s Neuropou na Pohode 2003)

Live video z klubu Stanica/Truc Sphérique Žilina

10. február 2005

Na stránke slnkorecords pribudol v oddelení "Live" krátky video dokument z koncertu v klube Stanica/Truc sphérique v Žiline (4.12.2004). Autormi filmu/klipu sú Robert Blaško a Nils Bijnens. Ďakujeme týmto Robovi, Nislovi, celému osadestvu Stanice/ združenia Truc sphérique a všetkým prítomným divákom za výborný večer.

Na základe tohoto klipu prejavil záujem o koncert Dlhých dielov londýnsky klub Cargo (19.4.2005)

Recenzia albumu Sveta Diely v Slovak Spectator

28. január 2005

When two continents collide the result is more than earthquakes and mountains. The moment they brush against one another, the lives of two separate landmasses join in a burst of exchange and evolution. Two worlds end and a new one is born... ...Salontay and Šina come together, allowing artistic ideas to cross freely from one side to the other, setting off an explosion of new growth. The result is the band's most successful album to date...

Danova nová gitara

28. január 2005

Táto nádherná tučná jazzová gitara oranžovej farby s Bigsby tremolom bude prvýkrát predvedená na premiérovom koncerte v Bratislavskom divadle F7 30.1.2005. Gitara pricestovala z Prešova od Dušana Gé, týmto mu ďakujeme. Dlhé diely