Aktuálne (archív 2003)

Zrušený koncert v ŽILINE 18.12.2003

18. december 2003

Dnešný koncert Dlhých dielov v Žiline (Guru Clubland) je zrušený. Oznámil nám to dnes ráno organizátor. Ospravedlňujeme sa všetkým žilinčanom, ktorí už podruhý krát chceli prísť do tohoto klubu na náš koncert. Zároveň sa pokúsime zorganizovať koncert v novom roku - v inom a spoľahlivejšom klube. Ak máte tip na vhodný priestor, napíšte nám: salontay@nextra.sk. Ďakujeme za pochopenie, Dano a Šina

Tu v dome už vyšlo!

18. december 2003

Na koncerte v Stoke 17. 12. 03 sme pokrstili ďalší prírastok do slnečnej rodiny. Je to prvý oficiálny album skupiny Tu v dome pod názvom Nechoď proti noci. Obalil Shooty, http://www.pakt.sk. Ukážky a voľná MP3 v okne TVD. Môžete si ho už teraz objednať na našej stránke v okne Katalóg / Objednávka, alebo kúpiť v obchodoch, kde ste zvyknutí kupovať si ostatné Slnko disky.

Ján Boleslav Kladivo má Nové Kĺby

7. december 2003

Ján Boleslav Kladivo na svojej stránke http://www.kladivo.com ponúka na stiahnutie skladby z nového, ešte nevydaného CD "Nové kĺby". Ponuka trvá do vianoc 2003.

Dlhe diely sa Vrátili z Tour po Poľsku

3. december 2003

Dlhé diely v zostave Šina - Dano - Xi Di Nim odohrali 5 koncertov v najväčších poľských mestách (Lodz-Warszawa-Krakow-Poznan-Wroclaw). Dano : "V Poľsku sú výborné kluby a otvorení ľudia. Najväčší ohlas mal koncert v klube Lokator v Krakove, kam sa natlačilo trikrát viac ľudí než kapacita klubu. Je to miesto, kam sa pravdepodobne budeme často vracať."

Reedicia SEPTEMBER a ŠINADISK

4. november 2003

4. novembra 03 vychádzajú v reedícii prvé dve platne Dlhých dielov SEPTEMBER a ŠINADISK. CD obsahujú okrem pôvodných pesničiek aj videoklipy, preklady textov v angličtine a vychádzajú v koprodukcii s pražským vydavateľstvom Black Point music (www.blackpointmusic.cz), ktoré sa zároveň stará o distribúciu v ČR. Distribution in Europe and overseas: htpp://www.tamizdat.org.

Pri tejto príležitosti Vás pozývame na špeciálny dvojkoncert s japonskou hudobníčkou Tujiko Noriko (4. 11. 03, 19,00, Studio 12, Jakubovo nám). Rozhovor s Tujiko na http://www.zionmag.org.

Dlhé diely

2. november 2003

Ak si objednáte do konca roka cez náš katalóg naraz všetky štyri platne Dlhých dielov (September, Tu, Šinadisk a In Virgo) zaplatíte iba 850 Sk (vrátane poštovného).

Tu v dome: Nechoď proti noci

1. november 2003

Ďalšou novinkou v katalógu Slnko records bude album skupiny Tu v dome: Nechoď proti noci. Shooty (banjo a výroba albumu) sa o ich novinke vyjadril: „slovenský folk sa týmto počinom dostáva tam, kde nikdy nechcel byť.“ Album bude k dispozícii v decembri 2003.

Slide & Udu

24. október 2003

Slide & Udu dokončili svoj druhý album, ktorý vyjde v marci 2004. Čoskoro si budete môcť vypočuť ukážky v ich okne.

Jolana Tornádo

9. október 2003

Dano zachránil zo skladu divadla Gunagu starú gitaru Jolana Tornádo – červenú s bigsby pákou – zo 60. rokov min. storočia. Budete ju počuť na novej platni, ktorú Dlhé diely pripravujú na jar 2004.

Zostane to medzi nami / október

3. október 2003

Daniel Salontay a Šina sa na pozvanie Michala Kaščáka podieľali na nahrávaní hudby, ktorú môžete počuť v novom slovenskom filme režiséra Mira Šindelku Zostane to medzi nami. K filmu vyšiel aj rovnomenný soundtrack.

Šina, Dlhé diely: In Virgo

13. máj 2003

14. mája 2003 vychádza na značke Slnko records nový Šinin album, ktorý nahrala s Dlhými dielmi a ďalšími hosťami pod názvom In Virgo. Ukážky, voľnú MP3, texty nájdete v jej okne.

Krst platne sa uskutoční v divadle Stoka v Bratislave 14. mája 2003 o 20.00. Lístky si môžete kúpiť v predpredaji za 99 Sk u Dr. Horáka na Medenej, alebo za 149 Sk na mieste. Hrať budú Dlhé diely (Šina, Daniel Salontay, Marián Slávka, Peter Lipa ml.) a hostia Martin Zajko, Ajdži Sabo, Martin Šútovec, Sandra Sárkányová, Daniela Chlapíková.