Aktuálne (archív 2002)

Folkfórum Live na Rock FM

8. december 2002

8. decembra 2002 od 20.00 do 22.00 sa uskutoční v Slovenskom rozhlase v Štúdiu 5, koncert - verejná nahrávka relácie Soni Horňákovej Folkfórum live. Vysielaná bude priamo do Rock FM rádia.

Hrať budú Dlhé diely (Daniel Salontay, Šina, Marián Slávka, Martin Šútovec) Ján Boleslav Kladivo Slide & Udu (Martin Zajko, Ajdži Sabo) krst nového CD “O príbehoch, snoch a zvukoch”

Vstup voľný

Slide & Udu: O príbehoch, snoch a zvukoch

22. november 2002

22. novembra 2002 vychádza na značke Slnko records prvý album dvojice Slide & Udu (Martin Zajko, Ajdži Sabo): O príbehoch, snoch a zvukoch. Ukážky, voľnú MP3, texty, rozhovor nájdete v ich okne.

Krst albumu Daniel Salontay, Dlhé diely: Tu

5. september 2002

Café Stena, Záhradnícka 93 (zastávka električky pri trhu na Miletičovej) v Bratislave v piatok 6. 9. 2002 o 20.30 hod. Vystúpia: Daniel Salontay – gitary, spev ; Šina – basgitara, spev a hostia

Jeseň 2002

31. august 2002

Solovicov album Disko pigs vyhral na Divadelnej Nitre 2002 Dosky za najlepšiu hudbu k divadelnej hre. Na jeseň 2002 sme pre vás pripravili hneď niekoľko noviniek: 6. 9. 2002 vyšiel Danov druhý album pod názvom Tu, ktorý nahral s Mariánom Slávkom a so Šinou. Všetko o ňom nájdete v Danovom okne. Potom budeme až do decembra pokračovať s ďalšími platňami. Pripravený je album Slava Solovica, ktorý už vyjde pod jeho novým menom Oscilow, voľná tvorba/elektronická nádielka zatiaľ bez názvu s Robom Rothom, Zuzankou Ožvoldíkovou a ďalšími. Druhá časť ex-Dlhých dielov gitarista Martin Zajko a perkusionista a spevák Igor Ajdži Sabo ako duo Slide & Udu pripravili samostatný album, na ktorom nájdete ich pesničky v krásnom akustickom šate a v bluesovej nálade, ktorú títo dvaja samozrejme nemôžu v sebe zaprieť. Nahrali si všetky nástroje sami, s vokálmi im pomohla Sandra Sárkányová. A na záver roka nové Šinine pesničky, ktoré nahráva s Danom a produkovať ich bude Oscilow. Ďalšie prekvapenia nie sú vylúčené.

Charon: SHCH

15. máj 2002

Na Slnko records vychádza nový album: Charon: SHCH. Ukážky z albumu SHCH nájdete na http://www.subculture.sk/shch. Charonova stránka: http://www.underground.sk/charon. Album si môžete objednať na našej stránke v časti Objednávka/Katalóg.

Ohlasy na albumy

3. apríl 2002

V posledných mesiacoch pribudli ohlasy na albumy, ktoré vydávame. Tu nájdete linky na stránky, kde sa tieto texty nachádzajú.

http://www.zion.sk recenzie na všetky CD vydané Slnko Records

http://www.funserver.sk recenzie na September a Šinadisk od Petra Cagáňa

http://www.pravda.sk článok o Šine a Slnko records od Michaely Lackovej

http://www.birdz.sk recenzia od Mateja Lauka na Šinadisk

Majo Slávka

2. marec 2002

Novým členom skupiny Dlhé diely je bubeník Majo Slávka.

Slavo Solovic - Theatre music box

2. február 2002

V okne Slavo Solovic sa objavil nový nadpis: Theatre music box, pod ktorým nájdete voľné MP3 zo všetkých divadelných hier, pre ktoré doteraz Slavo robil hudbu.

Newsletter

1. január 2002

Ak chcete dostávať e-mailom aktuality, pošlite svoj e-mail na adresu sina@slnkorecords.sk so subjektom "Zapíšte si ma".