Aktuálne (archív 2001)

Live v Akropolise

18. december 2001

Šina a Dano vystúpili 5. 12. 2001 spolu s Mariánom Jaslovským a Jaroslavom Ridzoňom ako Frogski pop v Prahe v paláci Akropolis na predpremiére divadelného predstavenia Pokusy o její život (divadlo M.U.T.). Report na music.5D.sk.

Discopigs MP3

11. december 2001

Na stránke pribudlo nové okienko - Slavo Solovic. Nájdete tam ukážky a MP3 z jeho albumu Disko pigs, ktorý vyšiel na Slnko records v októbri 2001. Jeho najnovšiu hudbu môžete počuť na predstavení divadla Gunagu - Lara, ktoré malo koncom januára premiéru v nových priestoroch Divadla u Rolanda na Františkánskom námestí v Bratislave.

Tamizdat

5. december 2001

Spolu s http://www.tamizdat.org pripravujeme na január dlhší rozhovor o vydávaní, nahrávaní, skladaní a všetkých veciach okolo našej práce. Otázky kladie Heather Mount, odpovedať budú Jaroslav - Frogski pop. Dano a Šina. Všetko o Tamizdate a ich činnosti v strednej a východnej Európe nájdete na ich stránke. V ich distribúcii sú aj naše CD.

Šinadisk

3. december 2001

20. decembra 2001 vyjde album Šinadisk, na ktorého konečnom vyznení sa okrem Dlhých dielov podieľal aj Slavo Solovic, čím sa tieto skladby dosť líšia od verzií, ktoré ste si mohli doteraz stiahnuť. Nové ukážky a voľné MP3 nájdete v Šina, keď sa v Šinadisk objaví zoznam všetkých 9 pesničiek.

Koncert v Čajovni

3. november 2001

Recenziu na koncert v Čajovni 25. 10. 2001 nájdete na http://www.epoxid.sk/matko_dlhe/slnko.html.

Discopigs

30. október 2001

Ďalšou, trochu nečakanou, novinkou v našom vydavateľstve je CD Discopigs, ktoré prináša hudbu Slava Solovica k divadelnému predstaveniu Discopigs. Viac informácií o Slavovi a ukážky z albumu pribudnú na našej stránke čoskoro. Ale už teraz si ho môžete objednať cez náš Katalóg alebo si hudbu vypočuť priamo v predstavení Discopigs. Dátumy repríz nájdete na http://www.studios.sk.

Master a Margaréta

26. október 2001

Vysiel album Šina - Martin Burlas: Master a Margaréta. Ukážky a voľnú MP3 z neho nájdete v Šina.

Vyšiel album September

31. august 2001

Objednajte si cez sina@slnkorecords.sk. Tri pesničky v celej dlzke (Letecka archeologia, Bubon a ticho a Nepriatelske vzorce), ukazky a podrobnosti najdete pod Dano Salontay.

Recenziu na September a neoficiálnu kompiláciu Slnko Records hľadajte na http://www.music-revue.sk v recenziách-alternatívne.

Dead red to bed

9. jún 2001

Dano a Šina sa objavili ako interpreti v skladbe od Frogski pop na CD Dead red to bed vydanom spolu s časopisom Vlna v júni 2001. Frogski Pop – Tengo Poco Tiempo (again): http://www.tamizdat.org/deadred/audio/frogski_poco_tiempo.ra

September

31. máj 2001

Mixovania Danových skladieb do finálnej podoby sa ujal Ján Boleslav Kladivo.